Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kosmetyki do włosów doczepianych | Zasady pielęgnacji włosów

Pielęgnowanie włosów przedłużanych

Zapuszczanie włosów to długotrwały proces wymagający wiele cierpliwości i regularnie stosowanych zabiegów kosmetycznych, dlatego kuszącą alternatywą jest ekspresowe przedłużenie włosów w salonie fryzjerskim.

Włosy przedłużane wymagają odpowiednich zabiegów na każdym etapie pielęgnacji, począwszy od czesania, poprzez mycie i nawilżanie, a skończywszy na stylizacji i farbowaniu.

Włosy przedłużane należy przeczesywać w ciągu dnia specjalną szczotką z regulacją włosia do wyczesywania przestrzeni w złączeniach włosów. Trzeba to robić delikatnie nie szarpiąc aby nie wciągnąć poszczególnych pasm. Na noc powinno się splatać je w warkocz, przy czym nie wolno kłaść się z mokrymi, nierozczesanymi lub rozpuszczonymi włosami co Może doprowadzić do pojawienia się trudnych do rozczesania kołtunów.

Mycie włosów przedłużanych powinno przebiegać w pozycji pionowej, najlepiej pod prysznicem, gdzie włosy pod naporem strumienia wody mogą oprzeć się na ramionach. Należy delikatnie przesuwać dłońmi z góry do dołu. Zabronione są ruchy okrężne, które zazwyczaj stosujemy przy myciu naturalnych włosów. Po umyciu letnią wodą można je przeczesać palcami, odsączyć ręcznikiem i podsuszone delikatnie rozczesać szczotką z naturalnego włosia.

Bardzo ważne w przypadku przedłużanych włosów jest ich nawilżanie i odżywianie. Powinno się stosować szampony i spraye o właściwościach nawilżających, a także odżywki proteinowe nadające błysk i ułatwiające rozczesywanie. Odżywkę można nałożyć za pomocą grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, a następnie spłukać po 5 minutach. Warto także aplikować jedwab na końcówki włosów.

Do stylizacji włosów przedłużanych niezbędne są kosmetyki do ochrony termicznej. Jedynie włosy zabezpieczone specjalnym sprayem można poddać działaniu prostownicy, lokówki czy suszarki. Należy jednak pamiętać, żeby nie nagrzewać włosów na złączeniach, czyli tuż przy nasadzie, co mogłoby spowodować rozluźnienie złączeń i wypadanie poszczególnych pasm.

Włosom dopinanym nie służy chlorowana woda, mroźne powietrze, promieniowanie UV,  a także kosmetyki z zawartością alkoholu, które wysuszają włosy i mają negatywny wpływa na trwałość łączeń przy nasadzie.

Niestety, efektowny rezultat przedłużania włosów nie utrzymuje się dłużej niż 2-3 miesiące. Po upływie tego czasu pojawiają się nieestetyczne odrosty i należy wówczas pojawić się w salonie fryzjerskim aby ściągnąć dopięte kosmyki i ewentualnie zaaplikować nowe.